Už mám jméno – Acarnian

Středa, Červen 5, 2013

Mé dílko se už pomalu blíží spuštění veřejné bety a bylo už na čase abych vymyslel jméno. Lámal jsem si s tím hlavu asi 14 dní. Chtěl jsem vymyslet nějaký novotvar, který pěkně zní, dobře se zapamatuje a jsou volné domény .com a .cz. Prošel jsem různé názvy typu [něco] of empire, po té ještě imperion, imperia a další imper něco. Bohužel všechno na co mě napadlo bylo obsazené. Zjistil jsem že takhle to nejde a hledal jsem inspiraci u jiných.

acarnian_900x200_banner

Bylo zajímavé sledovat jak různí lidé přistupují k hledání jména různými způsoby. Někteří na to jdou historicky, jiní prostě splácají nějaká slova dohromady, další se inspirují u současných názvů. Nakonec mě asi nejvíc nakopl Turek a jeho metoda hledat názvy podle historických božstev. Ne že bych hru nakonec pojmenoval po bohovi ale potřeboval jsem chytit zas nový vítr a to mě nakoplo. Začal jsem hledat různé bohy Wikingů, Keltů, Řeků, Egypťanů ale nic se mi nezdálo dost vhodné. Pak jsem procházel  stará jména ale taky nic.

Asi je čas dát si pauzu řekl jsem si. A tak jsem to přestal řešit. Denně jsem pak jen tak hodinku před spaním pátral a zkoušel nové názvy ale dlouho mě nic nenapadlo. Už ani nevím jak jsem na to přišel ale našel jsem historickou mapu starověkého Řecka a tam byla oblast nesoucí název Acarnania. Znělo to pěkně ale nemůžu přece použít název, který již existuje. To by přinášelo jen samé problémy.

Nakonec jsem název trochu zkrátil a přehodil pár písmenek a vznikl Acarnian. Vyzkoušel jsem dostupnost domén a byly volné. Nechal jsem to ještě uležet abych za pár dní nezjistil, že se mi to už nelíbí. jenže i s odstupem se mi to líbilo. Mnoha lidem tento název připomíná Travian. Co si budeme namlouvat mi taky. Ale to bychom mohli rovnou říct, že vše co končí na „ian“ má z Travianem něco společného.

Doménu jsem již zaregistroval a vytvořil mini webík s předregistrací. Jak jinak než na acarnian.cz.

4 Comments

 1. dalsi.inwebstor napsal:

  A ta grafika na tom obrazku vyse, odpovida grafice co bude pote ve hre? Nebo to je jen takove znazorneni?

  1. Bronzi napsal:

   Grafika odpovídá hře.

 2. mh napsal:

  Ahoj Martine, nesouvisí to sice s tvojí připravovanou online hrou, ale musím se zeptat. Už dlouho si nevydal žádný motivující článek na téma online podnikání na svém inwebstor blogu. Přimlouvám se za nás všechny o další rekapitulující článek tvých příjmů z internetového podnikání… :-)

 3. Petr napsal:

  Zdravím,
  našel jsem v článku jednu malou chybu a to v předposlední větě předposledního odstavce, „Co si budeme namlouvat mi taky.“ místo MI by mělo být MNĚ, ale jinak se na hru těším a přeji hodně úspěchů.

Napsat komentář