Tak jsem si rozbil notebook

Neděle, Únor 24, 2013

36913avJe to tak. Minulý týden jsem si rozbil svůj notebook značky Asus, který mi sloužil po celé 4 roky. No abych řekl pravdu, tak se mi nerozbil celý ale zničil jsem si display když při mé neopatrné manipulaci narazil o rukojeť mé židle. Přede mnou stálo dilema zda notebook opravit nebo si rovnou koupit nový. Je pravdou, že koupi nového notebooku jsem nějakou tu dobu již zvažoval. Na mém starém notebooku už nefungovala CD mechanika, byl pokažený konektor na nabíjení a to tak, že občas nechytal kontakt. Baterka vydržela asi tak hodinu. Permanentně jsem válčil z nedostatkem místa na disku. … No bylo toho víc. … Pokaždé jsem si ale řekl že dokud slouží, tak to nemá smysl, protože migrace na nový stroj je vždycky zdlouhavá a trvá mi někdy i měsíc než jej dostanu do stavu, na který jsem byl zvyklý. Nicméně volba padla na koupi nového stroje.

Volba padla na …

Já nejsem člověk, který by nějak holdoval extra výkonu a ultrabookům. Považuju je za předražené zbytečnosti. Jsem zastánce střední třídy, která vydrží ideálně po další 4 roky a stojí rozumné peníze. Má nejčastější práce spočívá v psaní kódů nebo článků a na to nepotřebuju výkonné stroje ale ani nechci aby mi word načítal minutu. Občas si zahraju nějakou tu hru ale nepotřebuju reálnou grafiku a maximální detaily.

Díky výše zmíněným požadavkům má volba padla nakonec na Lenovo IdeaPad G580. Má terový disk, 4gb ram s možností rozšíření na 8, core i5, vydrží 5 hodin na baterku a samostatnou grafiku NVIDIA GeForce GT 635M se 2Gb paměti.

Což naprosto dostačuje všem mým potřebám a řeší ty největší nedostatky mého starého notebooku. Ve všech parametrech je minimálně 2x lepší. Jediné z čeho jsem klesl je rozlišení, které je nyní klasicky notebookové 1366 x 768.  To hlavní co mě ale čekalo bylo windows 8. Sám jsem byl zvědavý na to jak se s novým přístupem microsoftu poperu. Nakonec to dopadlo poměrně dobře. O tom jak jsem se učil s windows 8 chci napsat další článek.

Tady píšu proto, že by mě zajímalo jaký stroj máte vy a co byste si vybraly za nový notebook? Jste příznivci ultrabooku nebo vám stačí něco pomalejšího pro běžnou práci? Napište mi do komentářů vaše názory.

3 Comments

  1. Milan napsal:

    Notebook naštěstí zatím drží (letos bude mít taky 4 roky) a doufám, že ještě bude. Kdybych si totiž koupil nový stroj, na kterém by mi frčely nové hry, tak bych určitě nepracoval. :-D Každopádně pro mne asi taky nemá cenu připlácet nějaké extra velké částky za výkon, maximálně by se mi tak líbila nějaká větší výdrž. Ovšem mám pár kamarádů, kteří mají Mac a to je už úplně jiný fetiš. :-D

  2. Josef napsal:

    zrovna ted resim to same dilema :-) jak sis zvykl na Windows 8 ? tezko se mi zvyka na nove veci a zatim mi plne vyhovuji XP, takze asi budu volit notebook bez software a zkusim nahodit stare dobre XP,…

  3. Splendid napsal:

    Jo Asus je dobrej. Mám Asusa X51RL ještě z 2008 s original Vistou a nikdy nebyl v opravě. Nevím jestli je Asus skutečně nejlepší :) nebo jsem měl jenom štěstí. Jo a ta Vista Home Premium je taky v pohodě. Zkoušel jsem ji nahradit Win 8 ale grafika notebooku to nezvládla tak jsem udélal downgrade zpátky na Vistu. Dokud bude šlapat tak pohodička. A pak koupím něco tak za 20 tisíc, snad Asus nebo Sony se mi líbej taky. Ale mám podmínku 32 bit.

Napsat komentář