Rozhodl jsem se udělat hru

Pondělí, Březen 4, 2013

Už je to dávno kdy jsem dělal nějakou hru naposledy. Přestože mě tvoření her vždy bavilo, tak jsem na nich nikdy nic nevydělal. Je pravda, že jsem se při jejich programování vždy hodně naučil ale strávil jsem na nich vždy spoustu času bez finanční odměny. Nakonec jsem se zařekl, že další už neudělám. Teď se to chystám porušit a chystám se udělat něco dalšího.

Vždy jsem zastával a zastávám názor že člověk by měl dělat to co jej baví. To je taky jeden z důvodů proč chci udělat svou další hru. Další důvod je, že poslední dobou mě příliš nemotivuje pracovat. Mám tedy spoustu času a ten bych rád využil. Navíc dnes jsem už někde jinde než před šesti lety. Mám představu jak hru zpeněžit i čeho se mám vyvarovat abych se při vytváření nezamotal do nových vylepšení. A hlavně mě to zkrátka baví. Hru jsem začal programovat minulý týden v pátek a za dva dny jsem u toho strávil okolo 30 hodin. Takový zápal do práce jsem neměl už hodně dlouho.

O čem hra bude?

Naučil jsem se že nemá smysl vynalézat kolo a je lepší se inspirovat tím co existuje. Většina dnešních webových her stojí na konceptu, že máte nějaké vesnice, města, hrady, ostrovy nebo něco podobného, které jsou rozmístěné na mapě a tvoří samostatně fungující objekty. Ve hře můžete obchodovat, útočit na ostatní hráče, zkoumat nové technologie a stavět budovy ve vašich vesnicích. Tento princip se uplatňuje ve hrách jako Travian, Ikariam, Divoké kmeny, Goodgame empire a další. I moje hra se bude zakládat na stejném principu.

Samozřejmě že nemůžu udělat nějakou kopii. Jaký by to pak mělo smysl? to už by hráči rovnou mohli hrát originál. Oproti jiným hrám chci udělat několik vylepšení.

 • Využití terénu prostředí jako strategického prvku.
 • Větší mapu než je v Travianu.
 • Pestřejší bojové taktiky.

Nepůjde taky jen o boj. Hra bude zaměřena na budování a vylepšování Vaší říše.

 • Možnost budování nových vesnic a měst.
 • Získávání budovatelských zkušeností, které zlepší kvalitu budov a zrychlí jejich další stavění.
 • Stavění divů světa.

A poslední částí je výzkum. nikdy nejde jen o hrubou sílu ale jde také o znalosti. Mám v plánu udělat systém vynálezů, které budou přinášet různé výhody do boje. Nosnou myšlenkou bude hlavně budování své říše ne ničení. A vhodným obraným systémem bude možné zařídit, že města nepůjdou jen tak zničit. Samozřejmě že to bude vždy vyžadovat silnou armádu. Avšak díky spojenectví armáda nebude muset být jen Vaše.

Chci tady pravidelně psát reporty o tom jak se hra vyvíjí. A možná budou k dispozici i betaverze pro zájemce. S trochou štěstí by mohla být první verze hry hotová tak za 2 měsíce. Takže vzhůru do práce :-)

9 Comments

 1. Lukáš napsal:

  S tímhle nepochodíš. Hra bude pro obyčejné hráče moc složitá a bude ji hrát jen pár lidí. Se stejným problémem se potýká webgame.cz

 2. Pavel napsal:

  Já bych naopak měl zájem se zúčastnit beta testování. Jestli to bude možné.

  1. Bronzi napsal:

   Určitě bude ale na to je ještě spousta času. :-)

 3. Snuggy napsal:

  Taky by jsem rád testoval. A pokud bude hra stát za to, určitě ji odkazově podpořím. Fandím ti !

  1. Bronzi napsal:

   Ok, to je super :-)

 4. Riško napsal:

  Nazdar, môžem sa spýtať v akom programe sa taká webová hra robí? Ja hrám goodgame empire a tak som rozmýšlal, že včom to bolo vytvorené. Ďakujem za odpoveď :)

  1. Bronzi napsal:

   Konkrétně goodgame empire je ve flashi. Co běží na serveru těžko říct. Já to chci dělat ve stylu travianu. Takže v prohlížeči javascript a na serveru php.

 5. Riško napsal:

  Aha…ja keby mám možnosť volakedy takuto hru spravit tak by som to urobil tak, aby bolo na vyber viac narodov čína, mongoli, rimania, galovia, vikingovia atd..aby si hrac vedel vybrat narodnost a kazdy narod by bol niecim specificky…boje by boli najprv medzi kmenmi a potom neskor vyssie urovne by mohli vies invazie do inych narodov

 6. newerth napsal:

  Ahoj

  Nevím zda je to ještě aktuální po té době, ale super nápad… určitě bych také testoval (mám dost oddřeno v travianu – 2x div).
  Ale píšu raději proto, abych možná obohatil tvou myšlenku. Na tento web sem se dostal, když sem hledal hru na LANpárty. Lanku děláme 2x za rok na tři dny.. v podstatě stále stejný složení 20ti lidí. Letos s pořadovým číslem 16. takže to opravdu nějaký ty roky táhnem. Vyzkoušeli sme snad vše a nyní stejně jako před každou lankou probíhá diskuze o tom co budeme hrát, aby nás to bavilo, aby to jelo na všech kompech (notesech), aby to nebylo složitý (jezděj i holky a někteří hráči už vozej s sebou i děcka), a hlavně aby to hrálo co nejvíce lidí… a v tom mě napadl ten nápad, stahnout si vlastní travian server a urychlit čas. (zatim se chytli jen klasické střílečky a závody v autech, protlačit strategii na lance je nemožný).

  Problém je v tom že to urychlení času by muselo být tak veliké, že by zřejmě zanikli některé vteřinové okamžiky, kde se čas nepočítá na dost desetinných míst a např. ten travian by zřejmě hodně chyboval.

  A kdyby byla webová klikačka prodejná (např. s tím že to nebudu provozovat pro masy, tak bysme to zfleku koupili, dnes nám je dost na to abysme si hry konečně začli kupovat : )

  Nechám tu mail… ať už by to s tvou hrou takle dopadlo nebo ne, rád pomohu s testováním

  hodně štěstí

Napsat komentář