Proč se mi nelíbí vyhledávání v zahraničních webech na seznamu?

Sobota, Květen 26, 2012

Možná, že jste si už také všimli, že seznam.cz začal hledat i v zahraničních webech. Odůvodňuje to tím, že chce svým českým uživatelům poskytnout relevantní informace i ze zahraničních webů. Co se mě týče. Je to těžký opruz.

Seznam jsem měl vždy za místo, kde najdu jen české weby a přesně tak jsem jej využíval. Google – když chci všechno. Seznam – když chci jen české weby. Když se jedná o české názvy a fráze, pak není problém. Ten se ale vyskytne když chci najít například názory nás Čechů na nějakou globální službu. Například dnes jsem si chtěl přečíst něco o Posterous. … Já nehledám přím Posterous ale chci vědět co se o něm u nás píše a na to býval seznam ideální. Zkrátka stačilo zadat „posterous“ do vyhledávače a našlo mi to co jsem chtěl. Teď je ve vyhledávání zabaleno spousta anglického balastu, který na seznamu prostě nechci. Když chci hledat něco globálního, tak použiju google a dostanu relevantnější výsledky.

Nevím jestli se seznamu vyhledávání v zahraničí vyplatí a jak jej ocení běžní uživatelé. Ale co se mě týče, tak mě vyhledávání v zahraničních webech na seznamu (ve většině případů) upřímně irituje.

Napsat komentář