Proč je důležitá SEO optimalizace?

Pátek, Září 23, 2011
SEO

Mnoho lidí si stále ještě myslí, že samotným vytvořením webové stránky jsou automaticky „na internetu“. To je ovšem pravda pouze z části. Webová stránka sice na internetu bude, ale dostanou se na ní pouze ti, co znají její adresu, nikdo jiný. K tomu aby byla k nalezení, se musí stát součástí většího celku a spojit se s ostatními stránkami na internetu.

Internet jako velká pavučina

Né nadarmo se ve zkratce www vyskytuje slovo web (pavučina). Představte si běžnou pavučinu, ta má své cesty a své uzly. Pokud se přeruší nějaká cesta, pak je daný uzel hůře dostupný a pokud se přeruší všechny cesty, pak uzel v podstatě přestane existovat. Stejně tak funguje internet. Každá webová stránka představuje uzel a každý odkaz na internetu představuje cestu. Pavouk pak představuje běžného uživatele, který může chodit pouze po cestách. Čím víc cest vede k Vašemu uzlu (Vaší stránce), tím lépe je v pavučině (v internetu) dostupný a pavouk (uživatel) se k němu snáze dostane. Čím méně cest k němu vede tím to má pavouk (uživatel) komplikovanější.

Pokud vytvoříte novou webovou stránku, pak k ní nevede žádná cesta a uživatel se k ní nemůže nijak dostat. A pokud ani neví, že existuje, pak ani neví, že se na ní chce dostat. A právě tento problém řeší SEO optimalizace. Základem SEO optimalizace je vytvoření dostatečného množství cest aby byla Vaše stránka dostupná jak pro vyhledávače, tak pro běžné uživatele.

Závěrem

V případě webových stránek není tato pavučina vůbec jednoduchá a obsahuje spoustu cest k různým cílům. Navíc do hry vstupují další prvky jako je zaměření stránek, typ stránek, kvalitní obsah, klíčová slova a spousta dalších faktorů, o kterých si povíme příště. Tento článek měl jen ukázat proč je SEO optimalizace tak důležitá.

Můžete mít web nabitý spousty funkcemi, navržený od nejlepšího UX specialisty, můžete jej mít od nejlepšího webdesignéra světa, můžete mít texty napsané od nejlepší copywritera, ale pokud nepůjde na internetu najít, pak je vám k ničemu.

Objednáním webových stránek u mě je SEO optimalizace základ.

Napsat komentář