Můj online FileManager ve webovém prohlížeči

Středa, Září 14, 2011
FileManager

FileManager

Zhruba před dvěmi lety jsem dělal vlastní wysiwyg editor podobný TinyMce, který byl menší, rychlejší, umožňoval snadné rozšíření a byl můj vlastní :-) . Bohužel jsem jej dělal jen ve svém volném čase a zadarmo. Vzhledem k tomu, že na jeho další vývoj jsem již neměl čas a musím se přiznat, že už ani motivaci, rozhodl jsem jeho vývoj zastavit a dál se mu nevěnovat. Jeho součástí však byl i integrovaný fileManager, který jsem nechtěl jen tak zahodit.

Teprve nyní jsem se dostal k tomu, abych jej upravil tak aby mohl běžet samostatně mimo wysiwyg editor a zdokonalil jsem jej tak, že umožňuje prakticky vše co potřebujui. FileManager běží na javascriptu a na serveru je obsluha řešena pomocí PHP. Pro upload souborů jsem využil SWF knihovnu pro nahrávání více souborů najednou. Pro upload je tedy potřeba mít nainstalovaný flash. Později možná dodělám i jednoduchou verzi bez flashe.

FileManager běží ve všech běžně používaných prohlížečích, IE 7, IE 8, FF 3.6+, Opera 11+, Google Chrome 13+. Manager sice není žádný extra grafický počin ale umožňuje snadnou správu souborového systému ve webovém prohlížeči. Samozřejmostí je vytváření nových složek a přejmenovávání, kopírování a mazání souborů. Dalšími vlastnostmi jsou: snadný upload na server, podpora zip archívů, náhledy obrázků, snadný výběr souborů, podobný jako je v Total Commanderu a přesouvání souborů a složek pomocí myši.

V průběhu tohoto týdne plánuju vychytat poslední mouchy a vytvořit nějakou jednoduchou prezentaci, kde bude vše popsáno a představeno.

Napsat komentář