Archive for the ‘Osobní’ Category

36913avJe to tak. Minulý týden jsem si rozbil svůj notebook značky Asus, který mi sloužil po celé 4 roky. No abych řekl pravdu, tak se mi nerozbil celý ale zničil jsem si display když při mé neopatrné manipulaci narazil o rukojeť mé židle. Přede mnou stálo dilema zda notebook opravit nebo si rovnou koupit nový. Je pravdou, že koupi nového notebooku jsem nějakou tu dobu již zvažoval. Na mém starém notebooku už nefungovala CD mechanika, byl pokažený konektor na nabíjení a to tak, že občas nechytal kontakt. Baterka vydržela asi tak hodinu. Permanentně jsem válčil z nedostatkem místa na disku. … No bylo toho víc. … Pokaždé jsem si ale řekl že dokud slouží, tak to nemá smysl, protože migrace na nový stroj je vždycky zdlouhavá a trvá mi někdy i měsíc než jej dostanu do stavu, na který jsem byl zvyklý. Nicméně volba padla na koupi nového stroje.

Volba padla na …

Já nejsem člověk, který by nějak holdoval extra výkonu a ultrabookům. Považuju je za předražené zbytečnosti. Jsem zastánce střední třídy, která vydrží ideálně po další 4 roky a stojí rozumné peníze. Má nejčastější práce spočívá v psaní kódů nebo článků a na to nepotřebuju výkonné stroje ale ani nechci aby mi word načítal minutu. Občas si zahraju nějakou tu hru ale nepotřebuju reálnou grafiku a maximální detaily.

Díky výše zmíněným požadavkům má volba padla nakonec na Lenovo IdeaPad G580. Má terový disk, 4gb ram s možností rozšíření na 8, core i5, vydrží 5 hodin na baterku a samostatnou grafiku NVIDIA GeForce GT 635M se 2Gb paměti.

Což naprosto dostačuje všem mým potřebám a řeší ty největší nedostatky mého starého notebooku. Ve všech parametrech je minimálně 2x lepší. Jediné z čeho jsem klesl je rozlišení, které je nyní klasicky notebookové 1366 x 768.  To hlavní co mě ale čekalo bylo windows 8. Sám jsem byl zvědavý na to jak se s novým přístupem microsoftu poperu. Nakonec to dopadlo poměrně dobře. O tom jak jsem se učil s windows 8 chci napsat další článek.

Tady píšu proto, že by mě zajímalo jaký stroj máte vy a co byste si vybraly za nový notebook? Jste příznivci ultrabooku nebo vám stačí něco pomalejšího pro běžnou práci? Napište mi do komentářů vaše názory.

volby

Volba prezidenta hýbe celou společností, která je poslední dobou velmi rozpolcena a preference vycházejí tak půl na půl. K volbě hlavy státu se vyjadřuje téměř každý a já zkrátka taky musím. V poslední době jsem toho hodně přečetl o jednotlivých kandidátech, nikdy dřív jsem se o politiku tak moc nezajímal. Díval jsem se občas na OVM nebo si něco přečetl na internetu ale byl jsem jen v pozici konzumenta. Teď jsem si začal aktivně zjišťovat informace o jednotlivých kandidátech abych se rozhodl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Proč tolik lidí volí Karla Schwarzenberga?

Toto je jedna z otázek, která mi vrtá hlavou čím dál tím častěji. Jak si získal na svou stranu tolik umělců? Jak si získal na svou stranu tolik studentů? Jaktože během jednoho týdne vystřelili jeho preference, tak že se dostal do druhého kola?

Opravdu se bojím toho že celým vzestupem Karla Schwarzenberga stojí jen opravdu dobře postavená PR kampaň. Studenty, kteří se o politiku běžně nezajímají je velmi snadné zmanipulovat a s kukučem a přirozeností jakou má K.S. to asi není ani moc těžké. Jeho chování a vyjadřování působí velmi upřímně a lidsky a to asi hodně lidí táhne. Ne nadarmo se říká že nejlépe lze ovlivnit lidi, kteří si nepřipustí, že jsou ovlivnitelní.

Umělcům se moc nedivím. Oproti zbytku politické reprezentace působí Karel Schwarzenberg jako bohém, který si dělá co chce. Daří se mu držet si odstup od zbytku své strany a jeho image je kontrastem celé dnešní politiky. Už jsem psal v jedné diskusi, že na mě K.S. působí jako usměvavý strejda od vedle co tropí stařecké hlouposti. Je to milé, je to zábavné ale že bych to označil jako prezentace hodná prezidenta se říct nedá.

Ale všechno co jsem zde napsal jsou jen teorie. Pokud někdo ze čtenářů volí Karla Schwarzenberga, tak bych rád slyšel jeho argumenty proč to dělá.

Proč nebudu volit Schwarzenberga?

I přesto, že se Schwarzenbergovi daří držet si odstup od politické reprezentace, tak je třeba nezapomínat na to, že je představitelem této vlády a na jejich krocích se podílel a mnohé z nich schvaloval. Dokonce se s nim na mnohých myšlenkách shodnu. Dokonce podle ankety na idnes mi vyšlo, že je to u mě 50% na 50% :-) . Je to pro mě ale absolutně nečitelná osoba. Možná, že jsem trochu paranoidní ale mám určitou obavu o to, že se K.S. bude snažit lézt zahraničí do zadku. Po nedávném výroku o Sudetech, radaru v Brdech, uznání Kosova, organizaci Bilderberg a dalších věcech se bojím že jako prezident bude s trochou nadsázky, usilovat o to, abychom byli pod nadvládou jiných.

Další věc, která mi vadí je jak moc je Schwarzenberg tlačen médii horem i spodem. Taková masáž už tady dlouho nebyla. Lidé kteří se v této Branži pohybují mi jistě dají za pravdu, že reklama hýbe trhem a to i tím s prezidenty. Nevím jestli redakce tolika novin najednou zjistili jak se jim K.S. líbí nebo jestli je to placená propagace nebo je to dokonce pokyn z německa, které vlastní drtivou většinu našich novin. Podstatné je to, že tato kampaň s lidmi manipuluje a mnozí si to ani neuvědomují.

Poslední věc, která se ve mě probudila je jakási národní hrdost. Třebaže je Schwarzenberg Čech ale většinu života ztrávil v zahraničí, má německé předky, kteří nás vždy chtěli ovládnout a neumí ani pořádně česky. Třebaže to nejsou validní argumenty, tak i toto jsou důvody proč jej volit nebudu.

Proč budu volit Miloše Zemana?

Jedním z důvodů, který u mě poslední dobou získává na čím dál tím větší důležitosti je, že na hradě zkrátka nechci Karla Schwarzenberga :-) .

Velká část lidí vyčítá Zemanovi opoziční smlouvu za jeho vlády. To je asi největší argument pro to Miloše Zemana nevolit. Já se na opoziční smlouvu dívám trochu jinak. Když pominu její důsledky, tak opoziční smlouva byla v té době nutností k sestavení vlády. Premiér neměl dost křesel k tomu aby sestavil koalici a menšinová vláda by bez smlouvy podobného typu nevydržela ani den. Sepsání této smlouvy tedy skutečně přineslo stabilitu této zemi. Teď se ale pojďme bavit o těch důsledcích.

Byly podniknuty kroky, díky kterým se dostali policejní složky pod kontrolu vlády a ta si mohla dělat téměř co chtěla. Někde jsem četl názor, že podepsáním této smlouvy se stalo to, že sociální demokracie mohla v klidu vládnout výměnou za to, že se ODS zmocnila policejního aparátu. Nechci říkat, jestli to tak bylo nebylo ale je to jedna  variant, která není úplně nesmyslná.

Díky tomu, že si ČSSD mohla vládnout jak chtěla, tak také v čele se Zemanem dokázali nasměrovat Českou republiku k lepším zítřkům, přinesli do země investice a nastavili trend růstu. A za toto bychom měli být vděční. Ať už byla opoziční smlouva jakákoli,   politika je vždy věcí kompromisu a pokud chcete prosadit velké věci, tak se nemůžete nikdy zavděčit všem. Myslím si, že i přes všechna negativa naší zemi vláda Miloše Zemana prospěla.

Vlastnosti Miloše Zemana

Miloš Zeman má s politikou dlouholeté zkušennosti a má přehled. Mnohým lidem se nelíbí jeho útočný styl politiky. Pro post prezidenta je to však veliká přednost. Slibuji si od toho, že nebude jen sedět v koutě a že bude tlačit důležitá témata do médií a před zraky lidí. Líbí se mi jeho názor, že bude často navštěvovat poslaneckou sněmovnu a diskutovat o aktuálních tématech. A také se mi líbí jeho názor že veto zákone, který prezident předtím vůbec nediskutoval je jen ukázka vzdoru a fráze.

Prezident jako takový nemá téměř žádnou moc k prosazení jakýchkoli zájmů. Především ale v naší zemi dokáže formovat názor společnosti a dokáže mnohá témata usměrnit mediální mocí. Pro toto se daleko více hodí Miloš Zeman, který je kontroverzní, budí rozruch a jde si za svým daleko lepší než Karel Schwarzenberg, člověk, který se snaží být za dobře nejlépe se všemi a raději se do ničeho moc nemíchá dokud k tomu není dotlačen.

Co se mi nelíbí

Co považuju za velice krátkozraké jak jediným vážným argumentem proti Miloši Zemanovi je jeho účast ve vládě za opoziční smlouvy. Naproti tomu stojí Karel Schwarzenberg, který je v současné vládě, která je také velmi nepopulární a přesto jej média vnímají jakoby stál mimo politickou stranu. Proč není stejně brána i pozice Miloše Zemana nezávisle na jeho účasti ve vládě?

To že se K.S. distancuje od své účasti ve vládě také považuju za alibismus. Má pravdu v tom když říká že on jako jediný člověk nic nezmůže. To je však pravda jen na půl. Jako jeden hlas ve sněmovně skutečně mnoho nezmůže ale s tím jakou má mediální moc by mohl mnohá témata dostat na veřejnost a k dalším diskusím. Jenže to on nedělá. Co pak bude dělat jako prezident když toto bude jediná moc, kterou bude mít pro ovlivnění veřejného života?

Zkrátka jednoduše budu volit Zemana

Možná jsem se rozepsal až moc. Rozhodně jsem zde nenapsal všechny argumenty proč jsem se rozhodl volit Zemana a některé věci by mi zabrali asi opravdu hodně času. I přes všechna negativa vůči Zemanovi. Prezidentský kandidát by měl být aktivní, diskutovat o tom co se děje, být i částečně oponentem vůči vládě a měl by poukazovat na špatné zákony, které k němu přijdou. Velice se bojím toho, že Karel Schwarzenberg, po té jakou s ním máme zkušennost z poslanecké sněmovny, toho nebude schopen.

Proto volím Miloše Zemana

ohnostroj

Každý si rád zrekapituluje to co předešlý rok udělal a ani já nejsem výjimkou. Už jsem tak udělal na svém blogu inwebstor bronzi, kde jsem to pojal ryze v duchu výdělků a peněz. Tento blog je přece jenom trochu víc osobnější, takže to vezmu i osobně.

Musím říct, že pro mně byl rok 2012 rokem poměrně velkých změn. Snad ta největší je ta, že jsem začal vydělávat poměrně hodně peněz ale k tomu se dostaneme postupně.

Vzpomínám si jak jsem ze začátku roku byl ještě plný dojmů z webu od prvního inwebstora a z několika jeho článků a reportů. To on byl ten, kdo mě inspiroval k práci na svém pasivním příjmu. Zkrátka jsem věděl, že musím něco začít dělat. V té době jsem měl své poslední zkouškové v navazujícím studiu a snad jsem psal i diplomku. Další semestr už byl velice odpočinkový a já jsem se vrhl do vytváření webů ne pro jiné lidi ale pro sebe za účelem zisku.

Začal jsem také psát svůj blog o tom jak se vše vyvíjí.

Bude ze mě Brňák?

V té době jsem měl vizi že se odstěhuju do většího města a najdu si po škole práci v IT. To město mělo být Brno. Podíval jsem se na nějaké nabídky práce a oslovili mě 3. Pozice Javascript programátora v Seznamu, taková holka pro všechno ve webnode a ještě jedna malá IT firmička, jejíž jméno jsem už zapomněl. Celkem jsem byl v Brně 3x na otočku a nemůžu říct, že by mě to bavilo.

No nebudu zdržovat. Pro mě byl ideál pracovat v Seznamu, kde mě po třetím kole nakonec nepřijali. Ani neřekli konkrétně proč jen že nesplňuji jejich požadavky. V té době mě to mrzelo nebudu říkat že ne. Ale bylo to spíš tím, že jsem byl nadšený z toho že bych dělal v nějaké firmě, která má fakt jméno. Během toho kolečka pohovorů jak v seznamu tak v jiných firmách jsem si ale uvědomil jednu věc a ta se mě drží doteď.

Nechci pracovat ve firmě jako dělník, jako kolečko v hodinách, součástka v systému. A to nejlépe tak, že je nahraditelná za jinou. Přesně to ale všechny tyto firmy hledají. Programátor je dneska už jen dělník. Dobře placený ale pouhý dělník. (S touto myšlenkou jsem se setkal ve svém životě již dříve ale tehdy jsem jí asi nebyl dostatečně otevřen a nepřijal jsem jí.) Takže dalším firmám jsem se už neozval já. A má práce v Brně vzala za své.

Já jsem ale člověk, který se snaží mít vždy nějaký svůj plán B a třeba i C. Takže v té době jsem měl už dávno podanou přihlášku na prezenční doktorské studium. Hlavně proto, že jako živnostník bych si po ukončení studia musel najednou platit sociální a zdravotní a v té době jsem ještě neměl takové příjmy a i kdyby, tak je to zkrátka škoda peněz :-) .

A co bude dál?

Dál jsem se věnoval budování pasivního příjmu a mezitím jsem zdárně zakončil studium s titulem ing. Předtím jsem zažil asi nejhnusnějších 9 dní v životě, během kterých jsem se naučil na státnice. Učil jsem se tak 15 hodin denně s přestávkami na jídlo. Na konci jsem lehce ztrácel ponětí o čase a měl jsem tolik informací v hlavě, že jsem ztrácel kontext kdy a kde jsem se co doslechl.

Po té jsem se rozhodl že  je třeba zkusit nové činnosti, a tak jsem šel dělat do O2, obchoďáka D2D a taky jsem o tom tady napsal. Zabil jsem tím víceméně celé prázdniny ale načerpal jsem nové životní zkušennosti a potkal se se zajímavými lidmi. Bylo to spíš hodně inspirující než že bych tam vydělával nějaké peníze. V té době tento blog stagnoval. Už byl asi po třetím restartu ale vždy jsem nějak ztratil motivaci psát nové články. Také jsem stále dělal na svých pasivních příjmech a tak nějak jsem se protloukl do dalšího semestru na vysoké škole tentokrát v doktorském studiu.

Najednou jsem já v pozici toho kdo má něco naučit a upřímně řečeno mě to baví. Taky musím neskromně říct, že mi to snad i jde :-) .

V té době nastal taky zásadní zlom v mých pasivních příjmech. Mé zisky se zvýšili na hodnotu průměrné mzdy v ČR a to nebyl ještě konec. Najednou můj blog získal na popularitě a zvyšovala se návštěvnost. Je zajímavé jak si někdy lidé myslí, že všechno přišlo najednou a zničehonic a už si neuvědomují tu předchozí cestu. S mým dalším růstem popularita blogu stále rostla a začal jsem inspirovat několik lidí, kteří se rozhodli jít mou cestou.

Ke konci roku jsem taky potkal svou současnou přítelkyni, se kterou mám pocit, že se známe snad roky. Máme na spoustu věcí podobné názory a tak nějak to prostě pasuje :-) . Silvestra jsme slavili s jejími přáteli a bylo to krásné završení tohoto roku.

Takže ve zkratce

 1. Začal jsem budovat svůj pasivní příjem
 2. Nevzali mě v Seznamu
 3. Uvědomil jsem si že práce řadového programátora (dělníka) není nic pro mě, takže mě to ani nemrzelo.
 4. Získal jsem titul Ing
 5. Nabyl inspirativní zkušennosti a potkal zajímavé lidi v O2
 6. Pokračuju v doktorském studiu
 7. Stal jsem se docela známým v určité komunitě lidí
 8. Hodně lidí jsem inspiroval
 9. Potkal jsem svou přítelkyni

Takže tento rok hodnotím jako velice pozitivní.

Jak málo na začátku stačí aby se člověku změnil život. … Ale to si necháme na jindy :-)

Vždy když jsem změnil design blogu, tak jsem měl novou vizi kudy chci blog vést. Naposledy to bylo relativně nedávno a napsal jsem článek restart tohoto blogu. Většinou mi to nevydrželo, protože jsem neměl chuť držet se zavedeného tématu a nakonec to dopadlo tak, že jsem přestal psát úplně. Nyní jsem změnil design blogu znovu avšak ani ne proto, že bych chtěl opět měnit kurz ale spíš jako takové potvrzení toho co jsem psal naposledy.

Stále chci psát o tom co mě napadne. Nemít žádné téma a jen se zamýšlet a filozofovat. Někteří z vás možná čtete i můj další blog inwebstor.bronzi.cz. Můj poslední článek nesl název Jak jsem ztratil motivaci cokoli dělat. Pokud jste jej nečetli, pak vám jej doporučuji, protože zde na něj chci navázat.

Zmínil jsem se tam o tom, že poslední dobou nějak nevím co bych měl dělat dál. Na blogu inwebstor píšu jen o své práci avšak tento článek se netýká jen mé práce ale hlavně změny mého životního stylu. Zhruba od poloviny doby mého středoškolského studia trávím velkou část svého života u PC. Počítač pro mě není jen nástroj ale dalo by se říct že virtuální svět je pro mě začal stávat důležitějším než ten svět skutečný.

Nyní chci změnit svůj životní přístup. Chci aby se počítač stal opět jen mým nástrojem a ne mým světem. Na první pohled se to snadno řekne avšak těžko se něco takového udělá. Mým životním motem však je „Všechno jde, když se chce“ neboli také rád používám „Tam kde je vůle, tam jde cokoli“. Proto také vím, že je to možné a také vím, že to dokážu.

Nejsem žádný zastánce novoročních předsevzetí, proto na Nový rok čekat rozhodně nebudu. Mé další životní moto je, že pokud chceš něco změnit, tak nejlepší čas je právě teď. A toho se budu také držet. Vypínám počítač a jdu si zalétat s helikoptérou co jsem dostal na Vánoce :-) .

Už je to po několikáté co chci tento blog restartovat. U každého restartu jsem doufal v to, že už se konečně dokopu psát pravidelně a že budu mít o čem. Samozřejmě se mi to nikdy nepovedlo. A tak tentokrát nebudu doufat, nebudu říkat kolik článků týdně napíšu a nebudu ani říkat o čem budu psát. Toto je moje místo, kde si můžu dělat co chci a taky to budu dělat.

Vždycky jsem si myslel, že kdybych psal články, které budou o mě a o mém životě, tak to nebude nikoho zajímat. Nikdo mě nezná, nikdo neví co jsem zač a nikdy jsem nic nedokázal. Zkrátka kapka v moře, jedinec v davu. Asi jsem si potřeboval dokázat že mám na něco víc a potřeboval jsem sám pro sebe najít odůvodnění proč bych měl psát sám o sobě a o tom co zažívám.

Teď nastal okamžik kdy jsem sám sebe přesvědčil, že jsem víc než jen kapka v moři a že jsem dokázal víc věcí než kdokoli jiný. A ještě s tím nekončím. Stále chci víc. Stále chci něco dokazovat a myslím, že je spousta lidí, kteří chtějí to samé a kterým bych možná mohl ukázat cestu. Takže odteď si tady budu psát to co budu chtít. Tento blog nebude mít žádné zaměření a nebudu se zde snažit ani psát o určitých tématech. Jediné na co bude tento blog zaměřený budu já.

 

Tak se těšte :-)

 

Možná to někoho překvapí, možná to někoho udiví, možná si někdo bude klepat na čelo. Před měsícem jsem odpromoval a už si můžu hrdě dát na občanku titul ing. A přes to dělám door 2 door obchodníka ve společnosti O2. Pro mnohé je to ta nejpodřadnější práce. Klepat cizím lidem na dveře vnucovat jim internety, televize a paušály. To je myšlenka, která se mnohým příčí. Mě osobně ani ne. Dokonce mě tato část práce celkem baví.

Člověk pozná nové lidi a naučí se s nimi mluvit a nesoudit je od prvního dojmu. Naučí se formulovat své myšlenky tak aby tomu ostatní porozuměli. A naučí se také jak mluvit aby to protistrana nejen pochopila ale také přijala za své. Zkrátka naučí se prodávat. Hlavně to byl důvod proč jsem se pro tuto práci rozhodl. Je to další zkušennost další stupeň vzdělání. Ne ve škole ale v životě.

Druhá stránka této práce se mi už ale příliš nelíbí. A to je velice špatná pracovní doba. Všichni znají nabídku O2 a všem je jasné že ve městech, kde jsou optiky a UPC nemají šanci. Proto se hodně vyráží do vesnic, kde tyto nabídky mají smysl a hledají se vhodní zákazníci. Každý den je v 9:00 meeting trvající hodinu, pak se řeší administrativní věci a nakonec se vše rozpustí. Zhruba ve 2 se vyráží do terénu, kde není výjimkou že se končí v 8 a někdy i v 9. 2x denně se posílají reporty s výsledky a občas zavolá šéf jak to jde nebo dorazí i osobně. Celý den je člověk v práci a pod kontrolou. To mi, člověku, který si vždy práci organizoval sám a nikdo nad ním nestál zásadně nevyhovuje.

Další negativum je nutnost plnit plány a když se neplní, tak je člověk honěný.

Možná si řeknete, že plány se musí plnit všude. Jenže zrovna tady nejde výsledek vaší snahy podstatně ovlivnit. Zkrátka pokud se zadaří narazit na špatnou lokalitu, kde nejsou vhodní zákazníci, tak se můžete snažit sebevíc ale nemáte komu prodávat. Jenže plán je svatý a musí se plnit. Když se neplní jede se soboty, neděle i svátky. Protože přece v těchto dnech je doma nejvíc lidí.

Sečteno podtrženo. Jeden měsíc mám skoro za sebou. Druhý měsíc se zkusím domluvit na změně režimu a pokud k němu nedojde, pak se dá očekávat můj konec. Zkušennost je to dobrá ale práce špatná. Ještě že mám stále svůj pasivní příjem a za měsíc nastupuji na doktorské studium :-) . Nezávidím příliš lidem, kteří dělají tuto práci a jsou na ní existenčně závislí.

Poslední dobou mívám často pocit, že bych měl něco napsat na blog. Aby to tu trochu žilo a aby to tu někdo četl. Mám ale zásadní problém, že mě často nenapadá co sem vlastně psát. Někdy přemýšlím nad tím, že tady napíšu jen nějaký názor na něco nebo něco ze mně. Ale prakticky vždy to skončí na dvou věcech.

 1. Nemusel bych setkat s pochopením.
 2. Většinou mě napadne zajímavá myšlenka, ale nemám dost elánu jí rozvést a napsat o tom.

Mnohem častější bývá bod 2. Na něm se často zaseknu i co se týče mého inwebstorského blogu. V poslední době mě napadla témata jako:

 • Jaký vliv má mistrovství světa na příjmy z adsense?
 • Seznam začal hledat v zahraničních webech a jaký je to problém?
 • Je snazší optimalizovat pro seznam nebo google?
 • Jak být úspěšný inwebstor?

První 3 skončila na tom, že se mi nechtěla rozvádět. A poslední na tom, že sám se necítím jako úspěšný a spíš sám hledám cestu. Mám sice teorii ale neověřenou.

Další náměty jsou ryze z mého života. Co dělám, pro jaké životní rozhodnutí jsem se odhodlal a kam chci směřovat. Ale nerad bych aby tento blog byl jako jeden z růžovoučkých blogů na blog.cz. A mám pochybnosti o tom, jestli by to někoho zajímalo. Zase jsem toho tak moc nedokázal abych byl hodný následování.

Zkrátka poslední dobou tápu kam tento blog směřovat. Dokonce se mi nechce psát ani na http://tvorba-webu.bronzi.cz/. Chybí mi nějaký koncept. A asi si budu muset nějaký určit a napsat na každý blog jeden příspěvek týdně. Jinak t tady definitivně umře.

O čem píšete vy? Když vás nic nenapadá?