Jak přesvědčit sám sebe abych psal na blog?

Úterý, Květen 22, 2012

Poslední dobou mívám často pocit, že bych měl něco napsat na blog. Aby to tu trochu žilo a aby to tu někdo četl. Mám ale zásadní problém, že mě často nenapadá co sem vlastně psát. Někdy přemýšlím nad tím, že tady napíšu jen nějaký názor na něco nebo něco ze mně. Ale prakticky vždy to skončí na dvou věcech.

  1. Nemusel bych setkat s pochopením.
  2. Většinou mě napadne zajímavá myšlenka, ale nemám dost elánu jí rozvést a napsat o tom.

Mnohem častější bývá bod 2. Na něm se často zaseknu i co se týče mého inwebstorského blogu. V poslední době mě napadla témata jako:

  • Jaký vliv má mistrovství světa na příjmy z adsense?
  • Seznam začal hledat v zahraničních webech a jaký je to problém?
  • Je snazší optimalizovat pro seznam nebo google?
  • Jak být úspěšný inwebstor?

První 3 skončila na tom, že se mi nechtěla rozvádět. A poslední na tom, že sám se necítím jako úspěšný a spíš sám hledám cestu. Mám sice teorii ale neověřenou.

Další náměty jsou ryze z mého života. Co dělám, pro jaké životní rozhodnutí jsem se odhodlal a kam chci směřovat. Ale nerad bych aby tento blog byl jako jeden z růžovoučkých blogů na blog.cz. A mám pochybnosti o tom, jestli by to někoho zajímalo. Zase jsem toho tak moc nedokázal abych byl hodný následování.

Zkrátka poslední dobou tápu kam tento blog směřovat. Dokonce se mi nechce psát ani na http://tvorba-webu.bronzi.cz/. Chybí mi nějaký koncept. A asi si budu muset nějaký určit a napsat na každý blog jeden příspěvek týdně. Jinak t tady definitivně umře.

O čem píšete vy? Když vás nic nenapadá?

Napsat komentář