Co když mi wordpress nestačí?

Pondělí, Únor 27, 2012

Redakční systém wordpress je dnes asi nejrozšířenější CSM systém na světě. Používá jej kde kdo. Dá se snadno nainstalovat, existuje centralizovaný systém doplňků a šablon pro něj je plný internet. Zkrátka všechno co by si mohl běžný blogger přát. Jenže co když mi to nestačí?

Předně chci říct, že asi nejsem běžný bloger. Mám spoustu nápadů na krátké nebo i delší zprávičky, které se mi urodí v mysli ale pokud je nikde nenapíšu tak jsou za chvíli pryč. Jenže při pomyšlení na to, že musím najet na svůj wordpress, přihlásit se, kliknout na nový příspěvek a při každém vložení odkazu nebo nedejbože externího videa se musím někde složitě přepínat nebo to dokonce napsat přímo v HTML mě vždy odradí. Všechno je zkrátka příliš pomalé a komplikované na to že hlavní myšlenka mi vymizí z hlavy.

Revoluci v tomto přinesl Facebook. Kde je každý trvalé přihlášený, stačí zadat www.facebook.com a můžu psát příspěvek na zeď. Jenže já chci blog, chci mít vše pěkně u sebe, setřízené do kategorií a veřejně dostupné pro každého. Ať na to můžu kdykoli odkudkoli odkázat. Nedávno se mi v hlavě urodila myšlenka, proč by právě takto nemohl fungovat redakční systém pro blog. A při tom přemýšlení jsem si určil několik bodů co by měl umět ideální redakční systém pro mě.

Co chci od blogovacího systému?

Mám přesně 6 hlavních bodů co očekávám od redakčního systému a co mi wordpress ani žádný jiný nenabízí.

 1. Chci přidávat příspěvky téměř stejně snadno jako je přidání záložky do prohlížeče.
 2. Chci stejné načítání odkazů jako má Facebook. Rozeznání obsahu a jeho vložení do stránky.
 3. Chci snadno instalovatelný systém bez dalšího nastavování.
 4. Chci systém, který klade důraz na SEO optimalizaci bez jakýchkoli dalších pluginů.
 5. Nechci se zatěžovat komplikovaným nahráváním obrázků a jejich formátováním.
 6. Vše musí jít jednoduše a rychle.

A když už jsem byl u toho tak jsem začal takový systém tvořit. Teď jsem už skoro u cíle. Redakční systém už prakticky funguje jen je ještě potřeba jej vyladit a dodělat nějaký obstojný design a vyladit pár funkcí. Někdy o víkendu jej snad už nasadím reálně na web, kde ho začnu již využívat a dál ladit, pak jej ukážu i světu :-)

Napište mi do komentářů co očekáváte vy od redakčního systému.

2 Comments

 1. Martin napsal:

  webnode :-)

 2. Stano napsal:

  Myslim ze uz od WP 2,8 je pevnou sucastou aj funkcia press this. funguje to tak ze mas zalozku vo svojom prehliadaci a ked ta daco zaujme na nete tak si to oznacis stlacis zalozku a mas hotovy clanok, ktory mozes hned podla lubovoule upravit. Videa staci vkladat ako URL tie su automaticke prekonvertovane.

Napsat komentář