Co je Banners Broker?

Středa, Leden 9, 2013

Včera ráno jsem náhodou na Facebooku zjistil, že jeden z mých přátel je zainteresovaný v systému Banners Broker. Do té doby jsem vůbec netušil o co se jedná ale poslal tam krásný screen toho jak člověk, který je nad ním vydělal okolo miliónu dolarů a on sám že má přes 10 000 dolarů za 5 měsíců. I přesto že jsem měl fůru jiné práce, tak mi to nedalo a zabil jsem přes 3 hodiny času hledáním informací o co vlastně jde. A když už jsem zabil tolik času hledáním, tak se o mé výsledky chci podělit s ostatními.

Mé zdroje

Co je BanersBroker?

Pro ty co slyší slova BanersBroker poprvé. Podle oficiální stránky je to firma, která nabízí reklamní prostor inzerentům a na druhé straně nabízí majitelům webových stránek využití jejich reklamního prostoru. Zkrátka podobně jako google, kdy má na jedné straně inzerenty přes adwords a na straně druhé publishery, kteří umísťují na své stránky jejich reklamu. Potud mi to ještě dává smysl.

Jenže BanersBroker je ještě něco víc. Nabízí jakýmkoli uživatelům pronajmout si plochy na zobrazování reklamy a za zobrazení reklam na jejich pronajatých plochách inkasovat peníze. Zkrátka nemusíte mít žádný svůj web, žádný svůj prostor, jen si tento prostor pronajmete u někoho jiného. BanersBroker za vás umístí reklamu od inzerentů na váš pronajatý prostor a vy za zobrazení inkasujete peníze. Abyste to mohli udělat, tak kromě samotné plochy si ještě musíte koupit jakýsi kontrolní panel pro každou reklamu, kde vidíte výsledky. … Alespoň tak jsem to tedy pochopil.

Na první pohled to dává celkem smysl. V čem je tedy problém?

Dovolte takovou rychlou malůvku finančních toků z malování, takže žádná velká kvalita :-) . Mrkněte sem. BB získává peníze za panely, které si musíte koupit a jinak figuruje pouze jako prostředním mezi vámi, inzerenty a publishery. Takhle to taky vypadá pěkně a funkčně. Jenže je třeba si uvědomit zásadní věc. Tento systém může fungovat jen v případě kdy je v rovnováze množství reklam, které se mají zobrazit, množství reklamních prostor k dispozici a množství pronajatých prostor.

Zkrátka, mám li 10 ploch k pronajmutí, 10 reklam k zobrazení (nebo více), a všech 10 ploch skutečně pronajatých, pak systém funguje.

Dokonce i samotný pronájem prostor má smysl, protože lidé, kteří do systému vstoupí do něj vloží peníze kterými se mohou zakoupit prostory od velkých hráčů a tak se mohou nalákat velcí inzerenti, kteří mají více peněz. Tito lidé zkrátka přinesou do systému peníze kterými může BB disponovat pro nákupy.

Co se ale stane pronajmu-li více ploch, než které mám k dispozici? Opět zjednodušeně. Mám 10 reklam k zobrazení, 10 ploch možných k pronajmutí ale mám lidi, kteří si pronajali 20 ploch. 10 ploch evidentně nemůže fungovat. Jenže u BanersBroker funguje každá plocha, kterou vytvoříte. Vyvstává tedy základní otázka. Z čeho jsou financovány pronajaté reklamní plochy, které fyzicky nikde neexistují?

Ano systém BanersBroker by mohl fungovat. Ovšem jen v případě kdyby existovali nějaké limity. Kdyby třeba nebyli fyzické plochy, tak by nebylo možné pronajmout nové. Jenže BanersBroker se vás snaží tlačit přesně opačným směrem. Chce abyste pokud možno všechny peníze vždy reinvestovali a pronajali si nové plochy. Dosáhnete tak přeci exponenciálního růstu svých financí. Jenže tím také bude exponenciálně růst potřeba získávat nové fyzické plochy k pronájmu. A odkud se ty plochy vezmou, když zkrátka nejsou.

Nikde jsem neslyšel že by nastal nějaký odliv publisherů ze zavedených reklamních systémů a nové weby tak rychle také nevznikají. Navíc kdo na ty stránky bude chodit abyste získali potřebná zobrazení, která generují zisk? Nejsilnější argument pro neexistenci reálných ploch vyplývá z článku zde. Autor se pokusil inzerovat pomocí sítě BanersBroker a za 7 týdnů získal pouze 866 zobrazení. To vypovídá o tom že síť reálných publisherů a reálných prostor je tak malá, že se jeho reklama nemá kde zobrazovat. A přitom počet pronajatých prostor neustále roste a nikdo zjevně nemá problém s tím, že by jeho pronajaté reklamní jednotky negenerovali zisk.

Jak je to možné?

V principu je to proto, že když chcete spustit nové reklamní jednotky, tak do systému musíte přivést nové platící uživatele. Jinak nemůžete nové jednotky aktivovat a nemůžete tak vydělávat další peníze. Abyste tedy mohli skutečně vydělávat, tak jste nuceni budovat vaší vlastní partnerskou síť. Vzniká tak klasické pyramidové schéma schéma HYIP nebo také SCAM. Peníze pro stávající členy systému se jednoduše berou z peněz, které do systému vloží noví členové. Takový systém je udržitelný jen do té doby dokud budou přibývat noví uživatele. Jakmile noví uživatelé dojdou, systém se hroutí. Tady jsem si vypůjčil obrázek z wikipedie, který znázorňuje v jakém levelu se systém zhroutí.

Celý systém je tak krásně navržen aby jej bylo možné udržet po poměrně dlouhou dobu. Je to zajištěno několika prvky.

 1. První výplatu můžete reálně vybrat téměř až po dvou měsících.
 2. Můžete vybrat vždy jen 50% vydělaných peněz.
 3. BB vás nutí do reinvestic s vidinou násobně vyššího zisku aby se v systému udrželi peníze co nejdéle.
 4. Peníze přichází i od inzerentů což působí jako další brzda.

Tady bych si vypůjčil pojem dopravní zpoždění z teorie řízení systémů. Je to doba, po kterou nejsme schopni zjistit v jakém stavu se systém nachází. Jednoduše řečeno. Změní li systém svůj stav tak my se o této změně dozvíme až po té co uplyne čas dopravního zpoždění. Nemůžeme proto nikdy vědět aktuální stav systému ale dozvíme se jej vždy až po nějaké době.

Zde bych si troufl tvrdit že dopravní zpoždění tohoto systému může být až půl roku. Právě kvůli těmto čtyřem výše zmíněným prvkům. Jestliže tedy systém začne krachovat zjistíme že je něco špatně až po půl roce. Což je čas kdy mají majitelé a ti největší hráči čas na únik.

Dá se na BannersBroker vydělat?

Samozřejmě že se vydělat dá. Na každém letadle se dá vydělat. Otázka vždy je kdy jste do systému vstoupili a kolik chcete vydělat.

 1. Jestliže jste v prvních patrech pyramidy, tak můžete vydělávat poměrně hodně a také docela dlouho.
 2. Jestliže jste někde dole, pak můžete také vydělat ale jen malé částky a musíte brzo utéct. Čím déle v systému zůstanete tím je větší šance že nedostanete nic.

Pokud žijete v české republice, které má oproti Americe tak 2 roky zpoždění, tak se vás bod 1 netýká. Chcete-li si něco málo vydělat a nevadí vám přitom, že existuje riziko, že naserete pár lidí, které do systému přivedete, protože nedostanou nic, tak do to můžete zkusit. Stále je zde i riziko, že nedostanete nic ani vy. Pokud se však nenecháte zlákat vysokými zisky a systém opustíte včas, pak může být poměrně malé.

Rozhodnutí je tedy na vás.

Je BannersBroker SCAM, HYIM, Letadlo nebo pyramida?

Jednoduchá odpověď ANO. Baví-li vás shánět ovečky a nevadí vám že jich zřejmě pár naserete, pak to nemusí vadit. z největší pravděpodobností z vás ale díky těmto systémům nebudou milionáři. Na Letadle se vydělat dá ale musíte přijít ve správný okamžik a ve správný okamžik také odejít. Jinak budete jedni z těch, kteří přijdou o peníze.

Jestliže jste do tohoto systému už něco investovali, tak vám doporučuji jej co nejdříve opustit ať se vám vrátí Vaše peníze. Možná že ale budete hluší k mým argumentům stejně jako lidé na fóru chrtba.com. nemám vám to za zlé. Každý když do něčeho vloží peníze, tak se snaží aby o ně nepřišel a brání se informacím tvrdící opak. Nechť je tento článek alespoň varováním pro lidi, kteří do systému ještě nevstoupili a uvažují nad tím.

58 Comments

 1. Peter napsal:

  Vitaj panáčku. Dík za info,Tož rozmýšlal sem sa estli jít do BannersBroker,nebo ne. Ale tvůj článek mńa utvrdil abych dal ruky od toho pryč.Tak nic, zatím čus

 2. Petr napsal:

  informace čerpáš od stejných zoufalců jako jsi ty sám :) BB je výborný byznys a nemusíš nikoho nahánět jak píšeš a přesto vyděláváš, sám jsem si již vybíral peníze aniž bych někoho přivedl a pokud to nevíš tak u pyramid a letadel tak jak ty píšeš by to muselo být přesně naopak, je to úsměvný blog bez podložených informací jen zkreslené doměnky

  1. Bronzi napsal:

   To že ti přišli peníze není důkaz toho, že to není pyramida. Jak jsem psal výše i na pyramidě se dá vydělat jen je otázka po jak dlouhou dobu.

   1. amicable napsal:

    lol Bronzi. Očividne nerozumieš o čo tu ide. Pyramída je „podnikanie“ založené na zisku spoločnosti z registrácie, avšak v BB je registrácia zdarma. Ide o investovanie a pokiaľ by to bolo nelegálne, slovenská, česká, americká a neviem aká vláda by nevyplácala týždenne provízie vo výške 10.000USD a podobne…keďže pyramída je nelegálna…

 3. Igor napsal:

  Človeče čítam ten tvoj blog a už na začiatku ma zarazila jedna veta a to konkrétne „zabil jsem přes 3 hodiny času hledáním informací o co vlastně jde“
  A myslím si že tie blbosti respektíve tvoje domnienky ktoré si tu popísal tým 3 hodinám aj zodpovedajú… Podľa mňa ty si si myslel že to je pyramída už na začiatku ako si si začal „zisťovať“ o tom informácie… Posplietal si informácie s par článkov ktore sa zhodovali s tvojim názorom a vuala članok je na svete. Ale čo hlavne že ti stupa navštevnosť na blogu že ? :) .

  1. Bronzi napsal:

   Samozřejmě, jak jinak.

   Ty nezjišťuješ jak na tom jsou věci do kterých chceš strčit své peníze?

   1. Igor napsal:

    Ano zisťujem ale určite tomu obetujem viac ako 3 hodiny :) . No ako som písal rýchlo zbúchany článok a na koniec reklama na PLUS 500 :) )) Tesne pod článkom aby to náhodou nikto neprehliadol. Banners Broker začína byť čoraz známejší a veľa ludi sa o ňom bude chcieť dozvedieť, to je ok nech sa dozvie či už pozitívne alebo negatívne veci.. Ale ten banner na konci….
    A čo sa týka bannersu brokeru? Som tam zaregistrovaný a nemám nikoho pod sebou ani nechcem. Moj sponzor ktorý mi ukazal BB mi na rovinu povedal ze milionarom sa určite nestanem ale že si možem privyrobiť takych 30 až 50 dolarov mesačne čo si aj privyrábam toľko..Myslím realne peniaze na mojom bankovom účte… Ten tvoj kamarát čo ti pisal že zarobil 10 000 za 5 mesiacov? ano zarobil ale nič z toho nemá na účte alebo len veľmi málo. Čiže sú to len čísielka v systéme. Som dosť smutný z toho ako to týto ludia prezentujú a klamú druhých len aby tie tisice mohli reálne zarabať… Takže vlastne z časti sami z toho robia pyramidu ale to ešte nezamena že to lietadlo či pyramida aj je… To vie len Banners Broker a úrady ktoré ich zrejme sledujú…Preto takýto článok nema pre mňa žiadnu hodnotu. :) Nič v zlom.. Nech sa ti darí.
    PS: keď už chceš písať o skutočných problémoch napíš radšej nejaký blog o ESM trvaly euroval-to maš ponzi schému ako. vyšitú..To je prúser…

    1. Bronzi napsal:

     Vždyť jsi mi vlastně potvrdil to co jsem psal. netvrdím, že se tam nedá vydělat. Tvrdím, že když chceš vydělat opravdu hodně, tak musíš budovat pyramidu. A že i na pyramidě se dá dočasně vydělat. Jestli máš 50 dolarů měsíčně jako přivýdělek, tak na to jdeš dobře a schvaluju :-)

     Právě že v indii, kde si na pyramidy dávají největší pozor BanersBroker zastavili. Že by na tom něco bylo?

     Tady toto je můj osobní blog. Píšu o tom co mě zaujalo nebo zajímá. A když už jsem tím zjišťováním o co jde zabil tolik času, tak jsem napsal i tento článek aby to k něčemu bylo.
     To že EU je finančně negramotná ví snad každý :D

     1. Igor napsal:

      Tak v Indii stopli BB preto lebo tam vôbec nepodporujú takéto programy.. Nielen pyramidy ale ani MLM ani Hyipy a nič podobne. MLM je legálne a nepodporuju to tam… Takže netreba z tej Indie robiť nejaké velké halo.

      Povedz mi ak chceš zarobiť viac poznáš nejakú vec kde nemusíš hľadať ďalších ludi? pri MLM je sice prvoradé koľko predaš produktov ale tiež platí čim viacej ludi privedieš tym viacej zarobiš. Ak si podnikatel mysliš že tvoja firma zarobí viac keď ma 30 ludí alebo 300? A štruktúra každej firmy je tiež pyramida…jednoducho všade plati ak chceš viac zarobiť priveď ďalších ludi… Mne stačí aj tych 50 USD viac nepotrebujem ja som skromny.

     2. Igor napsal:

      Takže sa tu neohánaj pyramidou. Pyramída je proste takmer všade… Dokonca respektívne hlavne tento systém v ktorom všetci žijeme je obrovská pyramída.. pyramida moci a najváčia ponzi schéma aká tu kedy bola. Pretože keď 1% vlastnilo v roku 1980 20 % a teraz je to 40 % bohatsva a rozdiel stále rastie tak mi potom povedz čo to je. Takže štruktútu BB nerieš. Pyramidu proste buduješ všade.
      Iné je produkt BB. Otázne je či daný produkt dokáže vyplácať všetkých ludí

     3. Bronzi napsal:

      BB je pyramida s výjimkou, že se jí nemusíš účastnit ale ne naopak.

     4. Anko napsal:

      Nevím teda, jestli to je v Indii stopnuté. A taky se mi nezdá, žeby tam byly zakázané mlm. Viz Amway, který tam tedkom boří mýty.

      Proč pořád fungujou Indické stránky BB? :D Asi by je taky zrušili ne?

      (Nejsem v BB, ale si myslím, že jestli to je pyramida, tak moc dobře maskovaná- proč by to v Kanadě nezakázali?)

      Díky za reakce.

      PS- 3 hodiny jsou fakt málo, to je trochu směšné. Hlavně směšné je si dělat závěrečný názor na základě INTERNETU :-)

 4. Helena napsal:

  Ahoj.
  Tiež som v bb. Preto tomu aj verím. O tri týždne si vyberiem svoj vklad, a potom sa budem hrať. Čítam si všetko o bb.
  Mňa rozčuľuje tiež, keď niekto čosi kritizuje, a nevie o čo ide.Za tri hodiny môže človek získať naozaj len málo a strohé informácie o systéme – a teda presne také, aké potrebuješ, aby si zaujal,Bronzi.

  1. Bronzi napsal:

   Ahoj,

   stejně jako já nemůžu nevyvratitelně říct že BB pyramida je, tak ani ty ani nikdo jiný nedokáže podloženými argumenty vyvrátit to že BB pyramida není. Já se v online reklamně už nějaký ten čas pohybuji a vím že tak jak BB prezentuje že funguje, fungovat nemůže. To za prvé.

   Za druhé to partnerské schéma, které každý využívá je nepochybně MLM. Což jak psal Igor není nic špatného. Co je ale velmi podezřelé je to, že po přivedení platícího zákazníka se nadřazenému partnerovi přidá jakýsi trafic, který potřebuje aby vydělával. Což působí jako taková skrytá pyramida.

   A za třetí, BB nikdy nikde neukázalo, kde že vlastně ty jejich reklamy běží. Což by jako jejich provozovatelé měli moc dobře vědět, když dokáží měřit jejich trafic. Jak jinak by to asi dělali kdyby nevěděli kde jsou?

   Tím se kruh uzavírá. Za mě jediné logické východisko je, že peníze se zkrátka berou od lidí ve spodních patrech pyramidy.

   BB nějaké reklamy zřejmě provozuje ale je jich málo. Dle mého tyto reklamy generují peníze pro lidi, kteří jako Igor nepřivádí do systému další partnery ale trafic si kupují.

   Tím si mohou budovat image jakože nikoho do budování pyramidy nenutí a jde to i bez toho. Navenek tak působí věrohodněji.

   Jestliže máte nějaký podložený argument, kterým můžete podložit že BB vymyslelo perpetuum mobile na vydělávání peněz, tak sem s ním. :-)

   1. igor napsal:

    stejně jako já nemůžu nevyvratitelně říct že BB pyramida je, tak ani ty ani nikdo jiný nedokáže podloženými argumenty vyvrátit to že BB pyramida není.
    A toto je presne to o čom som hovoril. Jediny kto vie či je to ponzi schéma (lietadlo) vie len vedenie Banners Broker a úrady ktoré ich sledujú.

    Preto je tento článok pre mna nepodstatný. Popísal si len svoje dojmy čo si myslíš a zakončil si to reklamou na PLUS 500. Tento článok beriem ako chytrý ťah na zvýšenie návštevnosti tvojho blogu keďže sa BB stáva čoraz známejši. Môžeš napísať niečo aj o Illuminatoch, svobodných zednároch či sionistov. To je v dnešnej dobe asi TOP 1 téma. Ale budeš musieť študovať viac ako 3 hodiny.

    1. Bronzi napsal:

     Kolego toto je můj osobní blog, tady to je moje místo na psaní mých názorů. Jestli se ti nelíbí mé názory, tak s tím můžeš nesouhlasit, můžeš říci svůj názor ale to je tak všechno co s tím můžeš udělat.

   2. igor napsal:

    MLM je multi level marketing. To znamená že máš prospech z viacerých línii v štruktúre… Nielen teda z človeka ktorého sám privedieš ale aj z človeka ktorého privedie tvoj človek…atd až do nejakej trebars 5 línie.

    Pri BB máš prospech len z človeka ktorého privedieš ty, čiže z priamej linie. Z človeka ktorého privedie môj človek NIČ NEMÁM. takže o MLM nemôže byť ani reč…To ale nemožeš vedieť pretože 3 hodiny je dosť krátky čas aby si sa dostal aj tomuto :)

 5. Jana Hotarkova napsal:

  Vážený pane,

  váš článek není založený na vaší OSOBNI ZKUSENOSTI, je neprofesionální, subjektivní a hloupý.
  Z několika bodůje vidět, že vůbec neznáte to, o čem píšete!

  1. 10 reklamních ploch a 10 reklam k zobrazení???
  - na jedné ploše se může zobrazovat 10, 20, 30 reklam/banerů od různých inzerentů!!! Reklamy rotaují a střídají se po několika minutách

  2. Co tady pletete Ameriku??
  - firma NENÍ americká, nemá zastoupení v Americe a není tam ani silná partnerská základna

  3. Najděte si na wikipedii pojem BLIND NETWORK a trochu si to prostudujte, pak budetě vědět PROČ nejsou zvěřejněni publishers!!

  4. MLM či dokonce ponzi??
  - žádný matrix, „nohy“, provize za registrace, žádné provize z obratu či něco podobného..

  5. Za přivedeného člověka NEZISKAVATE žádný traffic!! Registrace je zdarma a za registraci člena nemám NIC!!

  6. Pobočky BB jsou v 9 zemích, kde byly legálně schváleny!! Poskytují zákaznickou podporu v daném jazyce!

  7. Společnost MasterCard by těžko spolupracovalas Ponzi schémem

  8. Příští měsíc je konference v Manchesteru, zajeďte si tam, promluvte si osobně s majitelem firmy, s manažery a POTOM pište důležitě články!!

  Nemám opravdu čas ani chuť vám tady vyvracet vaše argumenty, které jste našel někde na netu..

  Vaše výrazy jako“shánění oveček“ a „letadlo“ mě jen přesvědčují o tom, že jste hlupák a moc by mě zajímalo jaký úspěšný internetový byznys zrovna vy děláte…)))

  1. Bronzi napsal:

   Vážená Paní, uveďte argumety a odkazy, které podloží Vašich 8 bodů. Zjevně máte dostatek času, že jste napsala tento komentář. A pokud byste se zajímala trochu víc, tak najdete můj druhý blog inwebstor.brozni.cz kde se můžete podívat na můj internetový byznys.

   1. Josef Malár napsal:

    Vážený Bronzi,
    jsem v jednom z týmů pod paní Hotárkovou. Veškeré informace, na které chcete odkazy jsou dohledatelné, ale to byste musel zabít toho času podstatně více.
    Já sám jsem věnoval a věnuju BB celé měsíce. A že je BB podvod? s Tím hrubě nesouhlasím. Jsem z těch, kteří neradi pyramidy. A proto jsem se dal k BB, není nutné si tam dělat tým. Jde to sice pomaleji, ostatně jaká práce či podnikání nejde v jednom člověku rychle že, ale dá se. Budovat tým taky lze, to jistě, ale to přenechám těm, kteří chtějí.

    a pro pána Tano. i já jsem měl na startu BB dilema jako Vy, také jsem strávil týdny sbírám informací a hledáním správné strategie. a hádejte, našel. Vložil jsem 660$ a budu mít prvních 960$. Ale nevyberu je, ikdybych mohl. Použiju je na další rozvoj mého podnikání.

    Jinak pro pána Bronzi ještě dovětek, když neměl jen těch pár tisíc korun, byl bych do BB ochoten vložit i miliony..

    1. COT napsal:

     „Vložil jsem 660$ a budu mít prvních 960$. Ale nevyberu je, ikdybych mohl.“
     Vidím, že se tady vyká, tak tedy otázka: Proč nemůžete?

     „Použiju je na další rozvoj mého podnikání.“
     Dneska už s úsměvem beru, čemu všemu lidé říkají podnikání.

 6. Tano napsal:

  Dobry vecer,
  som rad ze som natrafil na tento blog. Uz asi 3 tyzdne preverujem informacie o BB, ale este ani raz som nenasiel take relevantne informacia o BB ako napisal Bronzi. Myslim si ze ma pravdepodobne na 90 % pravdu. Az niekto vstupi do BB tak s tym rizikom ako popisuje Bronzi. Laka ma tato moznost i ked viem, ze je to skryty MLM a pravdepodobne pyramida. Neviem anglicky, ale cez vyhladavac a preklad som nadobudol tento dojem. Chcem v pripade vstupu do BB posobit tak, aby som nemusel do BB privadzat novych ludi, musim si to este matematicky prepocitat a ked to vyjde tak mozno aj niekomu o tom poviem, ale nikdy by som umyselne nikomu neklamal, len aby sa zaregistroval niekoho pod seba. Risk je zisk a mozno to v BB buducnosti vylepsia a bude to ok. Az by som to niekedy niekomu ponukal, tak mu urcite poviem aj o negativach, ktore uvadza Bronzi a vyuzijem aj pre svoje podnikania.

 7. Váš článek se mi moc líbil. Každý člověk, který přemýšlí o svých investicích a jeho morální smýšlení je správně nastavené, by se do ničeho podobného nepustil.

  1. Josef Malár napsal:

   Jsem člověk, kterého popisujete a přesto jsem se do tohohle pustil. Jsem totiž zvyklý jít proti proudu.

 8. Pavel napsal:

  Jsi Mumatrader.blogspot.com ? Historicky jsem tento blog cetl a davalo by mne to souvislost ?

  1. Bronzi napsal:

   Ne nejsem

 9. pitr napsal:

  BB systém vymysleli lidé, kteří nejsou hloupí a měli již v minulosti zkušenosti s podobnými systémy, které se již sesypaly. Ted šlo o to vymyslet nový věruhodnější a funkční – alespon chvíli. Vymsleli to úžasně. Každopádně je to postavené na lži. Firma vůbec neobchoduje s reklamou na internetu , to je jen výmysl aby tomu lidé věřili proč si kupovat Panely, trafick packy a poté aktivovali nesmyslyné barevné políčka. Systém Vás nutí pořád nakupovat a aktivovat nové políčka, ale zkuzte si nechat všechny políčka dojet a vybrat peníze.. nedostanete nic….

  1. Josef Malár napsal:

   Nejspíš jste zvolil špatnou strategii ve svém byznyse. To se pak v podnikání stává, že krachnete, když to …. špatně spočítáte. A nebo o tom nic nevíte.

   1. COT napsal:

    Jak jde po skoro 3/4 roce „byznys“, pane? Už vám systém umožnil vybrat? :-) ))

 10. Josef Malár napsal:

  Pane Bronzi,
  předpokládám, že úvahy a hledání infomací v případě vašeho byznysu taky netrvaly 3 hodiny, že? A víte, co Vám povím? Nemám takovou výplatu, abych si mohl dovolit hypotéku. Ač vím, že nájemníci by ten byt nejspíš zaplatili. Nicméně BB mi rozvoj příjmu umožní. Toť vše. A obdivuji Vás za vaši snahu rozmnožovat své peníze. Jen víc takových lidí, jako jsme my.

 11. Janek napsal:

  :) )) haha dámy a panové tady máte čest s nejvetším mudrcem a nejchytřejším člověkem na internetu!!! :D proč vubec máš tu námahu takhle propagovat svuj názor o tom že firma je podvod?? dělá ti to dobrou reklamu, pro svuj business coo?? nesnaším takové chytraky jako jsi ty, dělej si svuj kšeft a nestrkej nos tam kde nemáš:**

 12. Tomáš (EL) napsal:

  Pro p. Bronziho a mnoho dalších je bb asi moc jednoduché , nebo se nechce podělit. Však jednoduché je zaměřit se na negativa co jiní rádoby znalci vypouštějí a zaměřit se jen na negativní stránku věci.
  Z toho vyplyne zase jen negativizmus a také fakt ,pořád hledají nějaké příležitosti jak si urvat kus žvance pro sebe a v podstatě jsou jaksi na nule.
  Co takhle to vyzkoušet a pokud to bude fungovat pro danou osobu, udělat z toho hlavní zdroj příjmu.
  Nejsem investor jako p. Bronzi ,ale bb mi byl doporučen velice váženými a z mojeho pohledu úspěšnými lidmi , kteří mi navíc pomohou se to naučit a čas ukáže kdo měl pravdu.

 13. Mia napsal:

  Líbí se mi tvůj článek a myslím si, že máš pravdu a opravdu mě baví si číst názory dalších lidí. Docela vtipná mi připadá paní Hotárková, která tady nazývá tvůj článek hloupým, ale přitom některé její poznatky jsou lživé. BB už nespolupracuje s Matercard, takže jsem zvědavá jaké teď budou mít lidi z BB argumenty. Navíc, ano, registrace je zdarma, ale pokud si někdo pod váma koupí balíček, tak Vám naskočí traficy, ale o tom už vy tady radši nemluvíte. Lidi otevřete oči a najděte si normální práci. Nedá se přece zbohatnout na tom, že budete sedět na prdeli a klikat si v kompu nesmyslné panely.

 14. segv napsal:

  Díky za informace, přesně tohle jsem si myslel, když jsem o tom slyšel.

 15. Petr Hajduk napsal:

  Banners Broker používá obchodní platformu , která nakupuje a prodává reklamy v reálném čase. Kupují reklamy v aukci poté je prodávají do menších prodejců za vyšší cenu, která se provádí transparentně a v reálném čase.

 16. Petr Hajduk napsal:

  Dobrý den pane Bronzi . Vaše informace o firmě Banners Broker nejsou zcela pravdivé . Banners Broker mi již nějakou tu sumu vyplatil . Moje výplata nečiní sice miliony korun ale i tak jsem spokojen ! A kdyby to byl podvod myslíte že by tvurce této firmy ukázal svuj obličej v Machesteru na konferenci ? Já si teda myslím že ne . Čím je firma Banners Broker oblíbenější tím tím víc se na internetu objevují nové a nové *LŽI* že se jedná o PONZI schéma . Fascinujou mě lidé jako jste vy soudíte něco bez vlastních zkušeností ! I já umím vyhledat na internetu že se jedná o SCAM zkopírovat to a vložit na svuj WEB,BLOG takže než něco začnete soudit tak z vlastní zkušenosti a ne podle *Nepravdivých* podkladu které jste si nahrabal někde na GOOGLU! S Pozdravem Petr Hajduk

 17. Petr Hajduk napsal:

  Jo a ještě něco myslíte si že kdyby byl BB podvod že by měl svojí televizní stanici? http://www.thebbtv.com/index.php?option=com_webplayer&view=video&wid=6

  Jste naivní“!

 18. František napsal:

  Dobrý deň.
  No tak koľko z vás si vytiahlo vklad, teraz argumentujte keď BB očividne padá! Naivita ľudí zaslepených rýchlim a ľahkým ziskom je neuveriteľná!

  1. r. napsal:

   Konkretizuj,ako pada?

 19. Robert napsal:

  Jediné čo môžem k tomuto uviezť je to,že čokoľvek na tejto zemi má svojich zástancov aj odporcov.Ako na burze,vždy musia existovať dve strany,inak by sa svet netočil.Konieckoncov aj minca má dve strany.Len si myslím,že ten čo kritizuje to,do čoho nechce ísť len aby to znechutil iným a len preto aby sa odbavil na tom že má podľa seba pravdu,je úchylák. Takýmto ľuďom niečo musí chýbať.Boli by radi keby o ich firme niekto takto písal? Konieckoncov keby BB malo fungovať tak ako p.Bronzi vyzerá,tak ani licenciu nedostane.Sa staraj chlape o to o čo máš,nie o hlúposti.

 20. amicable napsal:

  keď vidím napísané „skrytý mlm a tudíž pyramida“ obracia sa mi žalúdok naopak…MLM tvorí takmer 75% SVETOVEJ distribúcie produktov a služieb!!! MLM je spôsob, ako vyškrtnúť zbytočné poplatky za reklamy…napr. náplň parfému stojí len 1% z celkovej sumy, zvyšok je reklama a distribúcia…ani si neuvedomujete ale VŠETKO okolo nás je pyramída…od štátu cez podniky atď…ste zamestnaný? super, tvrdíte že nemáte rád pyramídy? super, aj napriek tomu ste jednej súčasť = vy pracujete, niečo vytvoríte, zisk z vašej práce má zamestnávateľ (mimo to aj váš vedúci atď)…a nakoniec štát…čistá „pyramída“…a prečo som to napísal v uvodzovkách? pretože pyramídové hry sú nelegálne a POCHYBUJEM že by 9 krajín sveta tolerovalo nelegálnu hru…

  P.S. ťažko nájsť síl na odpovedanie…len čo sa človek začuduje aký je ľudský mozog u niektorých jednotlivcov obmedzený a bez trochy logiky

 21. Scarecrow napsal:

  Amicable tady máte definici „pyramidového schématu“ protože to co píšete v posledním komentáři jsou základy ekonomie a to, že lidé pracují za peníze je logické, opravdu je možné tento postup zakreslit podobným způsobem jako pyramidu v naprosto zjednodušené formě (zaměstnavatel, pracovník, zákazník) Jen ten pohyb peněz po světě je poněkud složitější a dalo by se říci, že koluje. V případě pyramidového systému jde pouze vzhůru a pyramidový systém podnikání velmi často padá, protože k jeho funkci je nutný přísun nových a nových investic,(spíše bych řekl darů) tedy kvalitní základy, které by se dali ždímat. wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramidov%C3%A9_sch%C3%A9ma

  Žádné opravdové podnikání Vám nemůže garantovat výnos, vždy je tu riziko prodělání. Přesto by systém BB měl fungovat jako pohádkové „oslíčku otřes se“. Tedy tak se tváří.

  Už ty možnosti na úvodní stránce BB musí člověka udeřit do očí. Kdo by si nevybral tu prostřední možnost Ad-Pub Combo? Vždyť seženou vše.. zákazníky („reklamy“) i produkt („reklamní plochu“) s tím, že Vy investujete peníze. Opět neexistuje investice, kde máte 100% šanci na návrat, opět je zde jistý risk (v reálném světě není možní zajistit, přesný počet shlédnutí a ziskovost reklamy, či vytíženost reklamních prostor pro danou dobu). Ale BB dáte peníze a oni prostě, řekli že
  zákazníci budou, takže budou, zisk samozřejmě taky bude.

  Jediný problém na celém BB je, že zde nejsou opravdoví zákazníci, pouze lidé v systému (registrovaní) a složitý systém poplatků, kreditů a panelů (pro udržení systému si nemůžete ani vybrat 100% svých „vydělaných“ finančních prostředků). Vy jako člen systému se zaregistrujete, koupíte si balíček a tím darujete své finanční prostředky. Jenže počkat… registrovat se můžeme jen na něčí jméno, tedy můžeme jen dělat pod někým a už jen z úvodního balíčku má dotyčný profit. Peníze se krásně posouvají výš, protože ten někdo dělá zase pod někým. Ale pod kým dělá ten na vrcholku, čím si zaslouží ten přísun peněz? Dotyčný opravdu získává peníze hloupostí lidí, nikoliv svojí prací. Jenže lidi jednou přestanou ždímat jiné lidi. Ne proto, že by nechtěli (znamená to pro ně ztrátu vlastních investic v dlouhodobém, ale i krátkodobém měřítku), ale nebude koho a v tu chvíli „letadlo“ alias BB spadne. Ti nahoře vezmou peníze (od těch dole) a jsou fuč. Nevím kolik lidí si může dovolit darovat peníze někomu, jen proto, že pokud bude darovat dalších 1000000x lidí v systému, dostanete z toho profit v podobě 1% až 10%.

  Teď si dovolím citovat: „super, tvrdíte že nemáte rád pyramídy? super, aj napriek tomu ste jednej súčasť = vy pracujete, niečo vytvoríte, zisk z vašej práce má zamestnávateľ

  Nikoliv, zaměstnavatel se stará o prodej, shání zákazníky, zajišťuje XY dalších věcí. Vědoucí má odpovědnost za provedenou práci zaměstnancem a zaměstnanec je odměňován za odvedenou práci. Pokud je i stát pyramida, je to znovu jen kvůli pohybu peněz, které jdou nahoru a dolů (zpět mezi lidi) nikoliv formou funkce. Člověk pracuje, platí daně, ty vybere od lidí stát. Jenže stát se stará o věci jako, je zajištění práv a svobod občanů, platy policistů, hasičů, učitelů, zajišťuje vzdělání, poskytuje zakázky, různé dávky potřebným atd.

  PS. s BB jsem se setkal na ostro, viděl jsem i jiné systémy, každopádně BB je jeden z nepropracovanějších, už jen proto, že do něj spadlo spoustu inteligentních lidí a ti se snaží zlepšit své postavení v pyramidě.

  K autorovi stránek chci říct, že BB neodsuzuje, pouze před ním varuje, stejně tak Vám nikdo nezakazuje sahat na elektrický plot, měla by Vám stačit cedulka s varováním, to jestli na něj sáhnete je Vaše věc. Třeba budete Vy ti šťastní co zrovna nedostanou ránu.

  S pozdravem Scarecrow

 22. Radek napsal:

  Pojem „Pyramida“ je v našich končinách spjatý s negativními zkušenostmi, zejména z 90. let. Pyramida je i není letadlo. Letadlo je takový systém, kdy jde jen o praní peněz (většinou velké vstupní náklady) a sbírání lidí pod sebe, hroutí se ztrátou náboru nováčku a je NEZÁKONNÉ. Sohlasím s jedním z pisatelů, že na sytému pyramidy je založena celá společnost. Je to školství, zdravotnictví, armáda, ….Všude někdo velí – ředitel a někdo hraje nižší roli – údržbář, uklízečka apod. Ovšem i na tom nejnižším článku záleží, systém je tak pevný, jak je pevný nejslabší článek řetězu. Rozdíl je jen v tom, že ten státní sytém má tabulkový plat a je to pro 90% lidí „jistota“. Pokud je to sektor soukromý je to pro všechny „špatně“ a to je velký omyl! Bill Clinton, kdysi prohlásil: „Děkuji lidem z MLM, že vytvářejí tolik pracovních příležitostí. Já jako prezident USA toho nejsem schopen“. Takže i já jsem teprve musel dospět k názoru, že MLM špatně není – kdy? Když má etiku, je dělán poctivě, má smysluplný produkt, má školící systém, optimální vstupní náklady (neměli by překročit průměrný plat v zemi), dobře a spravedlivě nastavený provizní systém, nabízí pomoc všem lidem (na vzdělání opravdu nezáleží) a je to tak vymyšlená hra, která nikdy neskončí. Teď se asi ptáte, jak takový systém poznám? Odpověď zní – NEPOZNÁŠ, pokud do něj nevlezeš. To je na každém z vás, jdeš do toho, tak fajn, ale musíš v sobě přijmout riziko. Když to nevyjde, kdo za to může? Tvůj kámoš, co tě přivedl? NE – ty sám, prostě ses rozhodl, nikdo tě nikam nehnal, jen ti o tom pověděl. Dělám teď 2 MLM, proč? Potože chci žít lépe, státní sytém to neumožňuje. Jedním z nich je BB, pro mne ten „horší“. Proč jsem do něj vlezl, protože mne oslovila velmi dobrá kamarádka, které si moc vážím a věřím i ji zase její šéf. Fajn lidi, žádní šílenci, co sáhnou na vše. Taky si vše prověřovali, jako já. Výsledek – BB mění dost věcí na pochodu, vesměs v neprospěch nás. Proč? Protože to vzešlo z lidí, vykuků, kteří se snažili systém ošulit (viz zmiňovaná Indie). Mám 3 parťáky pod sebou, nasypal jsem tam 50.000 a registroval se v prosinci 2012. Teď v červnu 2013 jsem zadal už výběr, zdůrazňuji opravdu výběr 1500 USD, ale taztím to systém nepustil. Peníze, které bych mohl ještě vybrat je dalších 1700 USD, takže něco vydělám. Mám mít strach, brečet, jestli ty peníze uvidím? Ne, budu čekat, s tím jsem do toho vstoupil. Parťáci nechtějí lidi a teprve teď se dostali (od ledna 2013) na možnost výběru 400 USD, při vkladu 1206 USD. Od ploten a z postelí domácích jistot se dobře komentuje, proto použiji citát z knihy Podnikatelský mýtus od Michaela Gerbera (vřele doporučuji, je to seriózní nástroj pro všechny, kteří nevědí JAK a tápou životem) – Když něco uslyšíte, zapomenete to. Když něco uvidíte, zapamatujete si to. Dokud to však neuděláte, nikdy to nepochopíte.
  A pro ty, kteří jsou stále skeptičtí, poseství o D. Trumpa. Když se Donalda Trumpa zeptali, co by udělal, kdyby zkrachoval, odpověděl „začal bych dělat nějaký MLM“. Publikum se pobaveně smálo a on reagoval „váš smích je přesně důvod, proč vy jste tam dole a já tady nahoře“! Před lety jsem taky nevěděl kudy kam a mluvil bych stejně, ale naučil jsem se spoustu nových věcí, které mne myšlenkově hodně posunuly a obahatily a setkal z báječnými lidmi. Přeji všem hezký den a kdyby se chtěl náhodou se mnou někdo spojit a pokecat o mlm, tak napište na kedar7@seznam.cz Já vám třeba nabídnu alternativní prácovní příležitost v úžasném MLM pomáhající lidem (ne BB, to mám na hraní) a nestydím se za to:) Já ho našel a teď záleží jen na mne a taky na vás, jstli jsem vám třeba nasadil brouka do hlavy a chcete něco v životě změnit, nebo si řeknete je to blázen, šílenec, který si tady honí triko a chce nás kdesi lákat. Po té, co jsem si prožil, to mám trochu jinak nastaveno a nepotřebuji nikoho nikam cpát. Je to jen vaše volba. Tak Good Luck všem:))

 23. Ondra napsal:

  Já jsem teda toho času pro prostudování BB „zabil“ podstatně víc a i po těchto několika hodinách až dnech mi BB nedávalo vůbec smysl :) … Jediný, co mně dává v souvislosti s BB smysl, je ponziho schéma, protože princip vydělávání na bannerové reklamě tak, jak jej avizuje BB, je nereálný;)… Takže obhájci BB, neboli sedláci z widlakova zaslepeni ohromujícími potenciálními zisky z BB – přečtěte si nejdřív něco o reklamě na internetu a pak si začněte dělat úsudek… Pak byste možná pochopili, že firma BB, která má sídlo ve Střední Americe, rozhodně nemůže dělat seriózní byznys… A pokud ještě pořád sympatizujete s BB, tak po čase poznáte, že je to jenom blbina, která vám vyplácí „dividendy“ jen z peněz nových členů…

 24. Ondra napsal:

  Jooo a protože se hodně nudím, tak zacituji z Facebookových stránek Banners Broker Czech Team“

  „Za 4 měsíce nakoupené skoro za 7000 usd reklamní plochy a měsíčně si už můžu vybírat 1900 usd. Není a dlouho nebude lepší byznys než je Banners Broker.Já tomu věřím. Dokonce moje známa co dělá numerologii, věštění atd. se poznala s majitelem osobně v PORTUGALSKU jak měli tour a prověřila si ho svými schopnostmi. A hned zjistila, že je to čestný člověk. Co slíbil to dodržel. A že mu byla sympaticka tak ji poslal ze zeleneho baličku černy.“

  Takže BB = Banda Bláznů???

  Doufám, že jsem nikoho nepohoršil a neurazil :)

 25. Xool.cz napsal:

  Prosim alespon jednoho z davu co vychvaluji BB aby mi poslali na mail, nebo sem do diskuze informace kolik $ a za jak dlouho. Zadny jiny sracky jen vysledky. Dik

  1. Radek napsal:

   Za 9 měsíců mám k dispozici na výběr 6500 USD, vrazil jsem do toho 2500 USD, mám pod sebou 3 lidi (ti nemají nikoho). Bohužel, viz problémy výše, zatím je omezené vyplácení, stále se řeší nějaký problém a vylepšuje se systém, aby už nemohli podfukáři čachrovat. Neřeším to, prostě čekám a nechám se překvapit:) Já zadal 1. výběr 1500 USD a čekám až to projde. Se zbytkem (5000 USD), zatím dál pracuji. Mluvím prosím o penězích, které jsou už opravdu možné k výběru, ne ty co by měli být až vypadnou všechny panely (tj. 27.000 USD). To je ale relativní, protože z panelu jde do peněženky max 50% a měsíčně se odečítají poplatky, s tím vším musí člověk počítat.

   1. COT napsal:

    Jinými slovy: „Z měšce USD 2500 a zpět nic.“

 26. Oldřich napsal:

  No já jsem v systému asi 3 měsíce. Vrazil jsem do toho necelé 3000 kč. Ale zatím se mi to nejeví jako klasický nějaký tunel, nebo scam jak vy tady tomu říkate. Já si myslím, že častý problém, tady těchto systému jsou velké oči, že chcete během pár týdnů, nebo měsíců vydělat velké prachy. Já třeba vím, že to budu chvíli šolíchat a budu mít s toho pár stovek, ale nejde to všechno hned.

 27. George napsal:

  Zdravim vsechny diskutujici, taky jsem v BB od brezna letosniho roku, vypadalo to dobre, hlavne po precteni rozboru p.Radka Sobotky, invastice byla 420USD na nakup modreho balicku + nekolika panelu,a po té jeste 109USD doplatek z vlastni vule. Vse bylo dobre do kvetna,kdyz snizili TP na 55000,a to uz se podle me neobejdete bez lidi pod sebou,kdyz otevirate modry panel s 45000 traficu,kde vezmete potom na zeleny 135000 traficu? A potom treba na cervany 3x tolik?To jsou tri mesice. A pokud lidi pod vami neroluji a nekupuji nove panely jen ty stavajici znovu startuji kdyz dojdou, tak z nich nemate nic,jen 5USD mesicne a to nesmi klesnout v penezence pod 70USD, jelikoz kazdy vi ze 50USD potrebujete na nakup TP a 15 USD na vedeni uctu. Takze uz se taky smiruju s tim ze jsem naletel. Treby mi to zmineny Radek S. vyvrati a budu jeste doufat. Vsechny zdravim

 28. Honza napsal:

  Po půl roce od požádání mi BB vyplatil 50 USD. Směšné, po půl roce, asi jsme všichni hloupí, když věříme povídačkam o výdělcích. Na stránkách vyděláváme, ale dolary ? Spíše všichni chceme jenom věřit že bB systém rozchodí. Vždyˇˇt platit je tak snadné, když jsou peníze, ale když nejsou, tak se jen okecává,mění systém, není čas na vypsání příkazů k úhradě.. bla bla, ale většina z nás pro jistotu věří, protože, co kdyby… ale asi si sami lžeme, jen nevím co říci kámošům, které jsem zapojil s jejich dolary.Poraďte. Honza

  1. COT napsal:

   Naletěl jsem a mrzí mě, že jsem vás do toho zatáhl taky. A přidej odkaz sem. Blbí snad nebudou. ;-)

 29. RTK napsal:

  Kvalitni clánek, nesmyslne a naivni komentare plne naivnich lidi. Sam jsem v BB zaregistrovany a byla to zatim nejvetsi finnacni chyba jakou jsem udelal. Bohuzel v dobe kdy jsem se do BB pripojil jsem vedel o vydelavani na netu kulovy! No aspon mi to dalo zkusenost. Ponzi schema jak vysity!!

 30. Ahoj. Díky za tenhle blok, protože jsem také něco o Tobě napsal a pomohlo mi to získat další klienty… Jinak mimochodem BB mi 14.1.2014 poslali další výplatu 2301 USD. Tak stále pochybuješ??? Můžeš se kouknout zde: http://czbbroker.webnode.cz/news/dukaz-ze-firma-banners-broker-plni-sve-zavazky-a-vyplaci-/

  1. Jurko napsal:

   OMG, že ďalších klientov… Človeče ty si fakt mimo.

   Len sa vytešuj ako si ojebkal ďalších ľudí, možno ti za to opäť zaplatia.

   ja čakam na poebaných 160 USD už od Apríla 2013 tak netrep.

   Vyplatili možno tak 500 ľudí z 500 000 registrovaných a ty si mal štastie lebo oblbuješ a okrádaš ľudí aj nadalej. každému súdnemu človeku musí byť jasne že Banners broker je podvod aj keď sem tam platí…

   Mimochodom mám informácie že sú v likvidácií…

 31. glupeto napsal:

  Hulupaci z banners broker sa spametajte uz je konec nedajte sa klamat teda este nie lebo namiesto toho ze vam vyplatia dolare este budu chciet od vas vytiahnut nejake aj keby chceli len 10 dolarov akp nejaky vymysleny poplatok t od 50 tisic co este naletia si zratajte 50000×10 jw to dost ze ????????!!!!!!

 32. HonzaN napsal:

  Zdravím všechny tohoto diskuzního fóra,

  Kolik jste investovali do BB a kolik Vám tam zůstalo peněz v BB?
  Odpovědi mi posílejte na jenicek.n@seznam.cz

  S pozdravem
  HonzaN

 33. Dominik Tyl napsal:

  Já osobně jsem do BB nasypal asi 6.500,- Kč bez jediné koruny zisku. Kolega, který mi systém doporučil, tak prodělal asi dvoj-trojnásobek, s tím, že si jednou vybral cca 500 Kč. Možná na tom někdo vydělává, ale pokud se na tom dá vydělat, tak proč tam kurva nikde není (český) návod jak správně postupovat? To jednoduše proto, že člověk který systém vymyslel, tak je ojebávač a zasloužil by kladivem přes kule. Nechť mě někdo přesvědčí o opaku a nebo mi raději místo té snahy pošle na účet 6.500,- Kč děkuji…

Napsat komentář