Co dělat když nemusíte dělat nic?

Čtvrtek, Leden 3, 2013

Tak tuto otázku jsem si položil někdy ke konci listopadu, kdy jsem vybudoval takový pasivní příjem, že můžu sedět jen na zadku a budu mít víc peněz než 90% populace ČR (Můj odhad). A najednou jsem nevěděl co bych asi tak měl dělat. Možná lépe řečeno. Já jsem věděl spoustu věcí co můžu dělat ale u každé mi chybělo takové to nadšení. Nadšení, které jsem měl na začátku psaní blogu o inwebstování. Kdy pro mě byl růst 500Kč měsíčně meta, které jsem se snažil docílit a když se to povedlo, tak jsem byl šťastný.

Ano, můžete i spát :-)

Nyní jsem nenacházel nic co by mě naplňovalo. Skoro měsíc a půl jsem přemýšlel co bych mohl dělat. A odpověď se přímo nabízí. Co tedy dělat, když nemusíte nic dělat? Přece cokoli chcete :-) .

U mě to bylo ale o to těžší, že můj hlavní koníček byl počítač a nic moc dalšího jsem nikdy nedělal. Problém tedy byl v tom najít něco co by mě naplňovalo a teprve pak jsem to mohl začít dělat. Možná proto mi to trvalo měsíc a půl. Musel jsem přehodnotit celý můj život a najít si nové životní cíle. Ani teď jsem asi všechny nenašel ale minimálně vím co dělat dál. A přitom určitě najdu cesty, které mě zas posunou jinam.

Co tedy budu dělat já?

Rád bych teď psal daleko víc vlastních článků. Dřív jsem to bral pouze jako nutné zlo a popravdě mě to nijak nebavilo. Spíš jsem si říkal že když je psát nebudu, tak to nebude fungovat. Nyní se chci daleko víc projevit. Začal jsem mít pocit, že mě lidé chtějí poslouchat. A tohoto chci využít. Chci zde psát o tématech, která mě zajímají a která se netýkají jen webu ale obecně života.

Baví mě různě filozofovat, částečně i snít a znát názory ostatních lidí. A přesně tímto směrem chci vést tento blog. Možná že částečně zklamu některé své dřívější čtenáře avšak nikdy jich zde nebylo mnoho. Jsem si ale jistý že mnoho dalších získám. Také bych rád našel nějaké nosné téma tohoto blogu, o ktrém bych psal pravidelně. Z největší pravděpodobností to bude osobní rozvoj. A to ne proto, že je to teď děsně cool ale hlavně proto, že jsem se během svého života již několikrát vědomě rozhodl, že se potřebuji změnit a něco jsem pro to začal dělat a nakonec se změnil. A vím co to obnáší.

Některá témata možná budou trochu kontroverzní ale určitě zajímavá. Dlouho jsem se bál nějaké věci zveřejnit, protože  jde o věci z mého života a nikdo nerad chodí se svou kůží na trh. Teď si říkám že alespoň bude legrace :-)

Co vás čeká příště?

Tématem co dělat když nemusíte nic dělat jsem se nějakou dobu zabýval a tento článek mi sklouzl spíše k tomu, že jsem psal přímo o sobě. V dalším článku jej tedy pojmu více do hloubky a možná trochu filozoficky. V nadcházejících dnech chci vymyslet určitý koncept tohoto blogu a hlavně o čem budou články pro osobní rozvoj :-) . Těšte se…

Napsat komentář